Rychlé kontakty

UNITECH Trade s.r.o.
Pražská 53
530 06  Pardubice
tel: +420 461 105 266
info@unitechtrade.cz

Otevírací doba:

Pondělí - 8:00-15:30                                                                                                                                                                   Úterý      - 8:00-15:30                                                                                                                                                                   Středa   - 8:00-15:30                                                                                                                                                                   Čtvrtek   - 8:00-15:30                                                                                                                                                                  Pátek     - 8:00-15:30

Kovy

Kovy
Kovy
Kovy
Kovy
Kovy

Opravy kovů :

Dlouholetým používáním namáhaných kovových součástí dochází k jejich opotřebení často doprovázené úbytkem kovové hmoty, prasklinám, průsakům a netěsnostem. Nové díly se často už nevyrábí a majitel nebo provozovatel stojí před problémem koupit celé nové zařízení, které bude nutné zakomponovat do stávající technologie za nemalé investiční částky.

Dobrou a výrazně lacinější alternativou je opravo opotřebených součástí pomocí technologií 3M Scotchkote (dříve Thortex), která výrazně prodlouží životnost daného zařízení.

Syntetické kovy 3M Scotchkote (dříve Thortex) nebo Resimac lze použít na všechny kovové nebo plastové podklady s výjimkou tzv. mastných plastových povrchů, jako jsou teflon, polyethylen a polypropylen. Po vytvrzení je možné opracování standardními strojírenskými technikami (broušení, obrábění a pod.). Tyto vděčné, cenově dostupné tmely jsou ideální pro všechny typy oprav kovových součástí strojů a zařízení. Pomocí syntetického kovu se  doplňuje úbytek kovového materiálu, opravuje povrch součástí. Hmoty jsou rychle vytvrzující a dostupné i v podobě opravárenských kufříků.

 

Druhy možných oprav :

·         Průsaky a praskliny potrubních vedení

·         Narušené dosedací plochy spojovacích přírub

·         Praskliny skříní čerpadel, bloků matorů,  těles ventilů, předovodových skříní, skladovacích nádrží

·         Obnova hřídelí, čepů a ojnic, poškrábané pístnice

·         Obnova klínových drážek a drážkových spojů

·         Obnova uložení a povrchu ventilů

·         Obnova ploch klikových hřídelí, dosedacích ploch vložek válců

·         Obnova uložení ložisek

·         Renovace čel trubkovnic - výměníků tepla

·         Závity

Kovové opravárenské hmoty

Postup :

  1. Opravovaný povrch musí být čistý, odmaštěný, zbavený veškeré koroze
  2. Obrousíme nebo jinak zdrsníme povrch, praskliny probrousíme
  3. Namícháme vhodný 3M Scotchkote Epoxy Metal (dříve Metal Tech)
  4. Naneseme přiměřené množství namíchaného kovu
  5. Zpevníme výztuží - např. potrubí nebo bloku motoru
  6. Tvarujeme protikusem
  7. Možnost obrábění standardními strojírenskými technikami